fot. Państwowa Straż Pożarna

Kolejne ofiary zatrucia czadem

78-letnia kobieta śmiertelnie zatruła się czadem w domu jednorodzinnym na Podkarpaciu. Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Golcowa.

Rzecznik Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Marcin Betleja, wskazał, że kobiety nie udało się uratować pomimo reanimacji.

78-letnia kobieta zmarła prawdopodobnie w skutek zatrucia tlenkiem węgla. Ze względu na brak kontaktu z kobietą strażacy zostali wezwani do otwarcia domu jednorodzinnego. Po wejściu do domu w jednym z pomieszczeń została znaleziona nieprzytomna kobieta, ale pomimo reanimacji nie udało się uratować jej życia. Strażackie mierniki wykryły w domu obecność tlenku węgla – oznajmił bryg. Marcin Betleja.

Minionej doby strażacy wyjeżdżali do 12 zdarzeń związanych z emisją czadu. Bilans to jedna ofiara śmiertelna i siedem osób potrzebujących pomocy lekarza.

Czad, czyli tlenek węgla, jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku, jego wdychanie blokuje dopływ tlenu do organizmu.

W obecnym sezonie grzewczym strażacy Państwowej Straży Pożarnej zanotowali ponad 1700 interwencji związanych z emisją czadu. W zdarzeniach zginęło 41 osób, a ponad 690 zostało poszkodowanych.

RIRM/MH

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl