Orkiestra Sił Powietrznych USA zagra w Zakopanem

Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie wystąpi w środę w Zakopanem z okazji 10-lecia współpracy i podpisania kolejnej trójstronnej umowy pomiędzy Parkiem Narodowym Gór Skalistych w USA, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, a także Tatranskym Narodnym Parkiem na Słowacji.

„Podczas wyjątkowego koncertu pod Tatrami usłyszymy m.in. +Błękitna Rapsodie+ Gershwina, przeboje rodem z Broadwayu, muzykę filmowa i swing. Wielkie standardy jazzowe przeniosą słuchaczy muzycznie do kolebki jazzu, Nowego Orlenu” – powiedziała PAP specjalista ds. prasy i kultury w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Iwona Sadecka.

Repertuar orkiestry jest zróżnicowany stylistycznie i sięga zarówno do korzeni amerykańskiej muzyki rozrywkowej, klasycznej jak i muzycznego dziedzictwa europejskiego.

Zakopiański koncert orkiestry odbędzie się w Hotelu Nosalowy Dwór w środę wieczorem. Wstęp jest wolny. Widownie przygotowano dla blisko 700 osób.

Początki Orkiestry Sil Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie sięgają II wojny światowej. Przez pewien czas prowadził ja legendarny Glenn Miller niosąc otuchę żołnierzom i podnosząc morale Armii USA w Europie. Od lat 50. orkiestra koncertuje w różnych krajach świata występując jako „Amerykańscy Muzyczni Ambasadorowie” głównie w Europie, Afryce i Zachodniej Azji, przyczyniając się do wzajemnego zrozumienia i zacieśniania współpracy. Na co dzień stacjonuje w Ramstein, amerykańskiej bazie lotniczej w Niemczech.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl