fot. twitter.com/PolskaPolicja

Opolskie: Zlikwidowano nielegalną plantację konopi

Policjanci ze Zdzieszowic wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną plantację konopi. U zatrzymanego w związku z tym 34-latka znaleziono kilogram różnego rodzaju narkotyków.

Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, sprawą zajmowali się funkcjonariusze ze Zdzieszowic i CBŚP. W połowie stycznia śledczy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań są narkotyki.

Policjanci zatrzymali 34-letniego lokatora mieszkania. Znaleźli w nim rośliny konopi w końcowej fazie wzrostu oraz susz marihuany i amfetaminę. Ogółem w ręce policji trafił blisko kilogram różnego rodzaju narkotyków.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodatkowo odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ w momencie zatrzymania, gdy wysiadł z samochodu, miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Co więcej, prowadził pojazd bez uprawnień, ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Decyzją sądu, wobec podejrzanego zastosowano trzymiesięczny areszt tymczasowy.

PAP

drukuj