fot. twitter.com

CBŚP: Policjanci odzyskali pieniądze wyłudzone od 94-letniej kobiety

Policjanci CBŚP odzyskali ponad 90 tys. zł wyłudzone od 94-letniej mieszkanki Warszawy. Kobieta była przekonana, że rozmawiała z „córką”, na prośbę której spakowała i oddała oszczędności całego życia – powiedziała rzecznik CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Jak przekazała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji funkcjonariusze ustalili, że do 94-letniej mieszkanki Warszawy zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę.

„Kobieta poinformowała ją, że ma problemy, znajduje się w sądzie i pilnie potrzebuje pieniędzy >>na adwokatów<<” – podała policjantka.

Według śledczych przesyłka z oszczędnościami życia 94-letniej kobiety miała zostać dostarczona do 47-letniego mieszkańca województwa śląskiego.

„Błyskawiczne działania oraz współpraca z policjantami z Zarządu w Katowicach CBŚP doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podczas odbioru paczki” – dodała Jurkiewicz.

Wskazała także, że policjantom udało się odzyskać pieniądze pokrzywdzonej.

„Aktualnie policjanci ustalają inne osoby mogące mieć związek z tym oszustwem, a także analizują zabezpieczone dowody” – poinformowała.

Komisarz Iwona Jurkiewicz przypomniała, że należy zachować bardzo dużą ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z osobami podającymi się za krewnych lub funkcjonariuszy służb, co do których nie mamy całkowitej pewności, że są faktycznie tymi osobami, za które się podają.

„Należy pamiętać także, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl