fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zorganizują protest w Brukseli

 

Opiekunowie osób niepełnosprawnych pod koniec czerwca chcą zorganizować protest w Brukseli. Jak mówią – rząd POPSL pozostaje głuchy na ich postulaty.

Domagają się m.in. kompleksowego systemu pomocy osobom niepełnosprawnym i podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego.

Iwona Hartwich, mama niepełnoprawnego Kuby, przypomina, że podczas ostatniego protestu, który odbył się 5 maja przed pałacem prezydenckim, nikt nie zainteresował się tak dużą grupą osób.

My po sześciu latach walki z rządem wiemy, że będziemy zawsze spychani na margines. Nam się nie chce pomóc. Nas, osób niepełnosprawnych, najlepiej jakby w Polsce nie było. Dlatego pojedziemy z tym protestem do Brukseli, będziemy mieli przetłumaczoną petycję, będziemy mieli zdjęcia z protestów w formatach A4, będziemy chcieli zorganizować tam konferencję i tak naprawdę prosić Unię Europejską, żeby na Polskę nałożyła może jakieś specjalne doktryny, żeby Polska zaczęła w końcu godnie traktować osoby niepełnosprawne – powiedziała Iwona Hartwich.

Opiekunowie niepełnosprawnych przeprowadzą wkrótce zbiórkę publiczną, a zabrane pieniądze przeznaczą właśnie na wyjazd do Brukseli.

Opiekunowie i rodzice dzieci niepełnosprawnych, regularnie przyjeżdżają do Warszawy. Obecne władze nałożyły jednak na kliku opiekunów zakaz wstępu do Sejmu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj