fot. sxc.hu

Olsztyn: burmistrz Dobrego Miasta zawiadomił prokuraturę ws. koncertu WOŚP

Do Prokuratury Rejonowej Olsztyn Północ wpłynęło zawiadomienie burmistrza Dobrego Miasta o możliwości popełnienia przestępstwa podczas koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Burmistrz na nagraniach z imprezy usłyszał, że osoba ze sceny i tłumu nawołuje do zabójstwa – w jego ocenie – burmistrza.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ będzie badać całą sprawę.

„Zawiadomienie wpłynęło, zostało zarejestrowane, będziemy sprawdzać, o co chodzi. W pierwszej kolejności zapoznamy się z nagraniami, o których jest mowa w zawiadomieniu” – powiedział prokurator rejonowy z Olsztyn Północ, Arkadiusz Szulc.

Reprezentujący burmistrza Dobrego Miasta w kontaktach z mediami, Waldemar Ziarek, poinformował, że po ostatnim finale WOŚP burmistrz zobaczył w internecie nagrania z koncertu, podczas których padło stwierdzenie zabić go.

„Przy czym użycie tych słów jednoznacznie wskazywało, iż dotyczą one zabicia burmistrza Jarosława Kowalskiego” – napisano w przesłanym komunikacie.

Waldemar Ziarek powiedział, że stwierdzenie takie padło z ust jednego z wokalistów oraz z tłumu.

„Pan burmistrz oczekiwałby co najmniej przeprosin za tę sytuację” – powiedział Waldemar Ziarek.

Przyznał, iż pomiędzy burmistrzem a częścią radnych jest konflikt dotyczący m.in. tego, że w tym roku miejska jednostka kultury nie organizowała finału WOŚP.

Wcześniej burmistrz zawiadomił prokuraturę o niewłaściwych, w jego ocenie, grafikach zamieszczonych na profilu WOŚP Dobre Miasto.

„Złożone do prokuratury zawiadomienie dotyczy także administratora publicznego profilu Facebook WOŚP Dobre Miasto, który nagranie dokumentujące nawoływanie do popełnienia zbrodni udostępnił na oficjalnym profilu” – podał Waldemar Ziarek w komunikacie.

Waldemar Ziarek w rozmowie przyznał, że między burmistrzem, a częścią radnych trwa ostry konflikt nie tylko o WOŚP, ale o wszystko.

„To nie znaczy, że można publicznie takie słowa mówić” – podkreślił Waldemar Ziarek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl