Ojciec św. z wizytą w Azerbejdżanie

Ojciec św. Franciszek przybył dziś z wizytą apostolską do Azerbejdżanu. Ceremonia powitania odbyła się na międzynarodowym lotnisku im. Hejdara Alijewa. Następnie w kościele pw. Maryi Niepokalanej w ośrodku salezjańskim w Baku rozpoczęła się Msza św.

Na dziś zaplanowano także m.in. spotkanie z prezydentem Azerbejdżanu, wizytę w Miejscu Pamięci poległym za niepodległość, spotkanie z władzami w Centrum Hejdara Alijewa, z przywódcą muzułmanów Kaukazu, prawosławnym biskupem Baku i przewodniczącym miejscowej wspólnoty żydowskiej.

Wczoraj, ostatniego dnia wizyty w Gruzji, papież Franciszek spotkał się z katolickim duchowieństwem w Tibilisi. Ojciec Święty podkreślił, że obecnie na świecie trwa wojna, która ma na celu zniszczenie małżeństwa i dodał, że służy temu ideologia gender.

Ideologia gender jest wielkim nieprzyjacielem małżeństwa – zaznaczył Biskup Rzymu.

Dziś jest wojna światowa, aby zniszczyć małżeństwo. Nie niszczy się małżeństwa wojnami, ale niszczy się je ideami, poprzez kolonizacje ideologiczną. Trzeba się bronić przed kolonizacją ideologiczną. Jeśli są problemy, należy się pojednać jak najszybciej to możliwe. Nie wolno również zapominać o trzech złotych słowach dla małżeństwa: pozwalam, dziękuję i przepraszam – wskazał Ojciec Święty. WIĘCEJ

Wcześniej Ojciec św. przewodniczył Eucharystii na stadionie w stolicy kraju.

„Ewangelia czytana codziennie i zawsze noszona ze sobą, milcząca i adorująca modlitwa, spowiedź i Eucharystia. To bramy pocieszenia, które muszą być otwarte ponieważ lubi przez nie wchodzić Jezus” – powiedział w homilii Ojciec św. Franciszek.

„Kiedy jesteśmy zjednoczeni, kiedy jest między nami komunia, to wówczas działa pocieszenie Boga” – mówił Ojciec św. W tym kontekście Biskup Rzymu pytał, czy będąc w kościele sami niesiemy światło Chrystusa ?

Czy potrafię przyjąć drugiego jako gościa oraz pocieszyć tych, których postrzegam jako zmęczonych i rozczarowanych? Chrześcijanin, nawet wtedy, gdy znosi utrapienia i zamknięcia jest zawsze wezwany by rozbudzać nadzieję w ludziach zrezygnowanych, ożywiać zniechęconych, by nieść światło Chrystusa, ciepło Jego obecności, pokrzepienie Jego przebaczenia – powiedział Papież.

W Gruzji Papież spotkał się z duchowieństwem i złożył wizytę w ośrodku pomocy prowadzonym przez zakon kamilianów. Ojciec św. podkreślił wartość pomocy niesionej osobom starszym, ubogim i chorym.

Wasza działalność jest drogą braterskiej współpracy między chrześcijanami tego kraju oraz między wiernymi różnych obrządków. To spotkanie ze względu na ewangeliczne miłosierdzie jest świadectwem komunii i sprzyja dążeniu do jedności. Zachęcam was do kontynuowania ten wymagającej i owocnej drogi. Ludzie biedni i słabi są ciałem Chrystusa wzywającym chrześcijan wszystkich wyznań. Pobudzającym ich do działania bezinteresownego idąc jedynie za natchnieniami Ducha Świętego – zaznaczył Ojciec Święty.

Poszczególne punkty papieskiej pielgrzymki transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl