Ojciec św. Franciszek: Ciało i Krew Jezusa kształtuje chrześcijan

Ciało i Krew Jezusa kształtują tożsamość każdego chrześcijanina i każdej wspólnoty – powiedział Ojciec Św. Franciszek.

Podczas Audiencji Generalnej w Watykanie papież Franciszek nawiązał do cudownego rozmnożenia chleba. Ojciec Święty porównał to wydarzenie z Ostatnią Wieczerzą oraz każdą Mszą Świętą sprawowaną przez kapłana.

Biskup Rzymu zaznaczył, że dzięki Komunii eucharystycznej Wspólnota chrześcijańska stale się rodzi i odradza na nowo.

Przeżywanie Komunii z Chrystusem jest zatem czymś całkowicie różnym od pozostawania biernym i wyobcowanym z codziennego życia, a wręcz przeciwnie coraz bardziej wpisuje w nas relacje z mężczyznami i kobietami naszych czasów, aby im dać konkretny znak miłosierdzia i troski Chrystusa. Sprawowana przez nas Eucharystia, karmiąc nas Chrystusem, przemienia krok po kroku także nas – ciało Chrystusa i duchowy pokarm dla braci – podkreślił Ojciec Święty.

Ojciec Święty zaznaczył, że Chrystus chce dotrzeć do wszystkich, aby wszystkim zanieść miłość Boga, dlatego czyni każdego wierzącego sługą miłosierdzia.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych w auli Pawła VI.

Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Bracia i siostry, czynić Miłosierdzie to znaczy służyć życiu i komunii. Każdy z nas może być zaczynem życia i narzędziem komunii w swojej rodzinie, w pracy, parafii i w grupach, do których należymy. Zachęcam was, abyście na co dzień byli czytelnym znakiem miłosierdzia Boga, który nie chce pozostawić nikogo w samotności i w potrzebie. Niech jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły: Radio Maryja i TV Trwam.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl