Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ministra Władysława Stasiaka

W gmachu MSWiA została przypomniana postać byłego ministra Władysława Stasiaka, zmarłego tragicznie w katastrofie Tu-154M pod Smoleńskiem. W dniu, w którym obchodziłby on swoje 50 urodziny, odsłonięto poświęconą mu pamiątkową tablicę.

Udział w uroczystościach wzięła rodzina zmarłego, byli współpracownicy, przedstawiciele rządu oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyły się dziś uroczystości upamiętniające byłego ministra.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zaznaczył, że Władysław Stasiak może być stawiany za wzór służby Polsce i Polakom.

– Postanowiliśmy, aby sala, największa sala w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji nosiła jego imię i aby ta tablica upamiętniała postać śp. Władysława Stasiaka, który będzie dla nas zawsze wzorem postępowania, postawy i działań, które są skierowane w stronę służby obywatelom. Tak Władysław Stasiak pojmował swoją aktywność polityczną. Taka formuła będzie dla nas zawsze drogowskazem – mówi Mariusz Błaszczak.

Władysław Stasiak swoje życie zawodowe poświęcił służbie na rzecz administracji rządowej i samorządowej. Kierował pracą Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2006-2007, 2007-2009) i Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (2009-2010). Był również wiceministrem, a potem ministrem spraw wewnętrznych i administracji (2007).

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl