fot. PAP/Art Service

Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają nowe wozy ratowniczo-gaśnicze

Jeszcze w tym roku do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju trafi 456 wozów ratowniczo-gaśniczych. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 175 mln złotych.

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w tym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Do strażaków ochotników trafią 304 wozy średnie, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana wartość sprzętu wynosi około 383 mln złotych.

Wiceminister Maciej Wąsik wskazał, że doposażanie OSP to inwestycja w bezpieczeństwo zarówno strażaków, jak i wszystkich obywateli naszego kraju.

– Ochotnicze Straże Pożarne to niezwykle ważny element na mapie bezpieczeństwa Polski. Musimy sobie zdać sprawę, że rocznie w ok. 200 tys. interwencji pierwsi na miejscu są strażacy ochotnicy. Im lepiej będą wyposażeni w sprzęt, im lepiej będą wyszkoleni, tym nasze bezpieczeństwo będzie wyższe; szybciej będą mogli nieść pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. To jest ogromny wysiłek, ogromna praca, ogromne dzieło. Rząd niezwykle mocno wspiera Ochotnicze Straże Pożarne, bo to jest ważny element – jak już mówiłem – na polskiej mapie bezpieczeństwa – mówił wiceszef MSWiA.

1 stycznia br. weszła też w życie ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która wprowadziła comiesięczne dodatki emerytalne dla strażaków w wysokości 200 zł brutto.

Przysługują one strażakom-ratownikom, którzy brali czynny udział w akcjach ratowniczych przez 25 lat w przypadku mężczyzn i 20 lat w przypadku kobiet.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl