Obywatele RP zablokowali sejmowe biuro przepustek

Członkowie ruchu Obywatele RP zablokowali biuro przepustek sejmowych. Grupa ok. 20 osób zażądała wpuszczenia ich na teren parlamentu. Protestujący oświadczyli, że zakończą akcję, gdy marszałek Sejmu cofnie wydany im zakaz.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka ocenił, że Okoliczności protestu Obywateli RP są niejasne. Był on zaplanowany niezależnie od decyzji Straży Marszałkowskiej nt. wpuszczenia na teren Sejmu – zaznaczył.

Poseł Elżbieta Zielińska z Kukiz’15 wskazała w rozmowie z naszym reporterem, że poprzez protest obywatele RP próbują zwrócić na siebie uwagę.

– Nie zauważyłam żadnych haseł, żadnych ruchów świadczących, że mają jakąś swoją propozycję, chociażby polityczną. Ja czegoś takiego nie zauważyłam. Zauważyłam ich często nadaktywne, na różnych manifestacjach, zachowanie (…) ocierające się o wulgaryzmy, bardzo nieprzyjemne. Nie widzę tutaj, żeby cokolwiek innego reprezentowali sobą. W moim odczuciu jest to po prostu chęć zwrócenia na siebie uwagi. Jeżeli nie można zwrócić (uwagi – red.) swoją pracą, działaniem, to się zwraca (…) krzykiem i tego typu wydarzeniami – komentuje polityk.

Warto przypomnieć, że przedstawiciele obywateli RP m.in. w 2016 roku weszli bez przepustek na teren Sejmu. Sprawa znalazła wtedy swój finał w sądzie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl