fot. PAP/Radek Pietruszka

Obywatele RP pikietowali przed biurem krajowym Platformy Obywatelskiej

Obywatele RP pikietowali przed biurem krajowym Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Manifestacji towarzyszyło hasło „Więcej demokracji wśród demokratów”.

Obywatele RP domagają się od partii opozycyjnych utworzenia jednej listy na jesienne wybory parlamentarne. Na liście mieliby się znaleźć kandydaci wyłonieni w prawyborach.

Wśród partii, do których kierowany jest apel, wymieniają PO, PSL, Nowoczesną a także SLD, Wiosnę Roberta Biedronia, Inicjatywę Polska, Zielonych czy Lewicę Razem.

Poseł Norbert Kaczmarczyk z Kukiz’15 krytycznie ocenia pomysł łączenia opozycji i budowę wspólnego programu.

– Nie jest to dobry pomysł, żeby wszystkie grupy opozycyjne połączyły się w jedną siłę, bo to wcale nie przynosi efektów w postaci dodatkowych procentów. Widać to po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Moim zdaniem łączenie wszystkich w jeden blok nie dodaje elektoratu. Polska scena polityczna, jeżeli jest skonstruowana w ten sposób, powinna mieć poszczególnych przedstawicieli, jeśli chodzi o różne poglądy – wskazał Norbert Kaczmarczyk.

Pikiety Obywateli RP mają się też odbywać przed innymi siedzibami partii opozycyjnych. W czwartek podobną akcję Obywatele RP planuję przed siedzibą PSL, a w piątek przed siedzibą Nowoczesnej.

RIRM

drukuj