Obchody powstania „Solidarności”

W Ostródzie trwają obchody XXXIII rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Działacze ostródzkiej „Solidarności” organizują je już po raz dziewiętnasty wspólnie z Centrum Kultury i Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji.

Wczoraj pierwszego dnia uroczystości na zatoce jeziora Drwęckiego odbyły się drużynowe zawody wędkarskie, Na stadionie miejskim zaplanowano
XVII Turniej Zakładów Pracy. Odbyły się także m.in.: turniej piłki nożnej i siatkowej, rzut piłką tenisową, skok w dal z miejsca, biegi w nartach i XIV Trójbój rodzinny dla mieszkańców, konkursy dla osób niepełnosprawnych.

Dziś o godz. 10:30  sprawowana będzie uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny i „Solidarności”. Po Mszy Św. w kościele NPNMP nastąpi uroczyste przejście po pomnik Ojca św. Jana Pawła II.  Obchody zakończą się programem NSZZ „Solidarność” dla mieszkańców, w tym darmowe porady prawne i atrakcje dla najmłodszych oraz występem zespołów muzycznych na molo. Wstęp na wszelkie imprezy jest bezpłatny, ponadto dla uczestników gier i zabaw fundujemy nagrody a dla zwycięzców turniejów pamiątkowe puchary.

Szczegółowy program ZOBACZ 

http://ostroda.wm.pl

drukuj