fot. Tomasz Strąg

O. T. Rydzyk CSsR: Bez wiary giną nie tylko poszczególni ludzie, ale także narody i cywilizacje

Bez wiary giną nie tylko poszczególni ludzie, ale także narody i cywilizacjepowiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam otworzył sympozjum WSKSiM „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”, w którym uczestniczy m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Konferencję organizują Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

– Jesteśmy w miejscu w którym dewizą są słowa „Fides, Ratio et Patria” (Wiara, Rozum i Ojczyzna). Słowa bardzo dzisiajaktualne, które się nie zdewaluowały. Bez wiary niczego nie będzie. Bez wiary giną nie tylko poszczególni ludzie, ale także narody i cywilizacje. Dziękujemy za to, że wy też kierujecie się wiarą” – zwrócił się do zgromadzonych w auli WSKSiM założyciel Radia Maryja.

„Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których unosi się człowiek ku kontemplacji prawdy. No i ojczyzna. To wypływa z kontemplacji prawdy. (…) To człowiek jest drogą Kościoła, o zbawienie człowieka chodzi, o budowanie Królestwa Bożego przez człowieka i dla człowieka. Budujemy tu na ziemi i przygotowujemy się do tego Królestwa w Niebie […]. Nie ma przyszłości bez przeszłości. […]Szczerze dziękujemy odpowiedzialnym za nasz naród, że dbacie o naszą tożsamość. Żebyście nie pozwolili nam się rozmyć, bez względu na to, jakie będą uderzenia” – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

To wszystko (co robimy – przyp. red.) jest dla człowieka. Ktoś się może zdziwić. To wszystko wypływa z Fides, wypływa z Ratio, tak tutaj też są kształtowani młodzi ludzie. Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym wspierają – powiedział do uczestników konferencji Dyrektor Radia Maryja.

RIRM

drukuj