O. D. Paszyński CSsR: Współpraca ze Stwórcą to dzieło tworzenia oryginału. Trwa aż do śmierci

Młodzi chcą być oryginalni. Współpraca ze Stwórcą to właśnie dzieło tworzenia oryginału – podkreślał w sobotę na Jasnej Górze o. Dariusz Paszyński CSsR. Wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela był obecny na XIX Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja.

Jak zaznaczył Redemptorysta, „młodzi ludzie chcą być oryginalni. I bardzo dobrze. Niekiedy są bardzo wrażliwi na tym punkcie. Ale powstaje pytanie: co to znaczy >>być oryginalnym<<”.

– Bóg każdego z nas stworzył kimś oryginalnym. Nie ma drugiego takiego jak ty. Ale nie jesteśmy do końca ukończonym dziełem Mistrza Stwórcy. To dzieło tworzenia nieustannie trwa. I każdy z nas jest odpowiedzialny za ten proces tworzenia. Współpraca z Bogiem Stwórcą to jest właśnie dzieło tworzenia oryginału. To dzieło trwa aż do śmierci – wskazał o. Dariusz Paszyński CSsR.

Jak dodał, „oryginał jest jedyny, niepowtarzalny, bezcenny, wartościowy. Fotokopia to podróbka, to falsyfikat, coś co nie ma większej wartości.

– Być oryginałem to znaczy być sobą. To jest trudne, bo trzeba podejmować wysiłek zmierzający do tego, by być takim, jakim chce mnie widzieć Bóg – na Jego obraz i podobieństwo – zaznaczył.

RIRM

drukuj