XIX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

W Częstochowie odbyła się XIX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W programie wydarzenia znalazły się świadectwa, koncerty oraz wspólna modlitwa.

Spotkanie młodych na Jasnej Górze rozpoczął koncert zespołu Deus Meus, który jest jednym z twórców muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

Następnie młodzi wysłuchali  świadectwa Wyrwanych z Niewoli. Członkowie grupy podzielili się niezwykłymi historiami, których doświadczyli w swoim życiu oraz poprowadzili koncert.

W Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę uczestniczyły całe rodziny. Zebranych przywitał o. Jan Poteralski OSPPE, podprzeor Jasnej Góry.

Od godz. 19.30 wraz ze świętymi i błogosławionymi patronami Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 młodzi ludzie wielbili Maryję i Jej Syna podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i Litanii Loretańskiej. Na Jasnej Górze obecne były relikwie: św. Jana Pawła II, św. Jana Bosko, św. Róży z Limy, José Sáncheza del Río, św. Juana Diego, św. Marcina de Porres, bł. Mari Romero Meneses i bł. Oskara Romero.

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się po godz. 20.00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

– Jest w młodości mnóstwo potencjału, ale i mnóstwo niebezpieczeństw (…).  Młodość to stanie na progu i dokonywanie wyborów między dobrem a złem (…). Młodość to stanie na progu między dziecinną prostotą i łatwowiernością a dojrzałym poglądem na świat – już powoli braniem odpowiedzialności za życie. To nie zawsze jest proste, kończy się bowiem wszystko, co dziecięce: dziecięca beztroska, prosta konstrukcja na życie, a nawet prosta wiara, gdzie jeszcze Bóg to „Bozia”, modlitwa to „paciorek”, kościół to „kościółek”. Zaczynają się w młodości trudne pytania. Pytania o prawdę. Bo wciskając kolejne przyciski telewizyjnego pilota, telefonu komórkowego albo myszki od komputera, można wędrować po świecie kompletnie sprzecznych ze sobą informacji i kompletnie sprzecznych wartości – mówił główny celebrans do młodzieży zgromadzonej w Częstochowie [zobacz więcej]. 

Po zakończonej Eucharystii zebrani pielgrzymi zjednoczyli się na Apelu Jasnogórskim.

Słowo do młodych zebranych na Jasnej Górze skierował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Odchodzimy od Ciebie Matko Najświętsza, chcemy być Twoi. Chcemy zachować się jak trzeba. Jak wszyscy najdzielniejsi Polacy: Inka, Pilecki, Jan Paweł II, jak dobrzy rodzice, jak każdy, kto jest wezwany do świętości – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Każdy z uczestników XIX Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę otrzymał książkę „Kształtowanie charakteru” autorstwa o. Mariana Pirożyńskiego CSsR. Spotkanie zakończyło się pokazem sztucznych ogni przy śpiewie „Barki” – ulubionej pieśni św. Jana Pawła II.

RIRM/TV Trwam News