O. J. Poteralski OSPPE do młodych na Jasnej Górze: Niech ta pielgrzymka będzie dla Was momentem wzrastania w łasce u Boga i ludzi

Niech ta pielgrzymka i pobyt na Jasnej Górze, niech spojrzenie w oblicze Matki Niepokalanej, naszej Królowej, będzie dla Was momentem odkrycia godności i wzrastania w łasce u Boga i ludzi – mówił podczas XIX Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja ojciec Jan Poteralski OSPPE, podprzeor Jasnej Góry.

o. Jan Poteralski w imieniu ojców paulinów posługujących na Jasnej Górze przywitał wszystkich pielgrzymów oraz uczestników i organizatorów XIX Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja.

– Ukochani pielgrzymi, ukochani młodzi, Jan Paweł II powie: „Polacy przyzwyczaili się w trudnych momentach swojego życia przybywać tutaj, na Jasną Górę. W innym miejscu podkreśli: „Tu zawsze byliśmy wolni!”. Wasza pielgrzymka odbywa się wyjątkowo w ważnym roku dla nas Polaków. Przeżywamy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Jakże trzeba nam dzisiaj śpiewać Bogu „Te Deum” za Polskę i za nas. Za to, że nasze serce bije po polsku, że mówimy po polsku i chcemy myśleć po polsku – akcentował.

Podprzeor Jasnej Góry pozdrowił także ks. bp. Andrzeja Przybylskiego, o. Zdzisława Klafkę CSsR, rektora WSKSiM, oraz o. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Drodzy młodzi, przed Wami wiele do zrobienia w ojczyźnie, Europie i świecie. Niech ta pielgrzymka i pobyt na Jasnej Górze, niech spojrzenie w oblicze Matki Niepokalanej, naszej Królowej, będzie dla Was momentem odkrycia godności i wzrastania w łasce u Boga i ludzi. Abyście wracając do swoich parafii, uczelni, tam gdzie jesteście byli ludźmi wiary, rozumu i zawierzenia – powiedział o. Jan Poteralski OSPPE.

RIRM

 

drukuj