Nowy teledysk Jakuba Milewskiego o św. Janie Pawle II

Z okazji 10. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II powstał teledysk autorstwa Jakuba Milewskiego. Utwór ma na celu przywołanie pamięci o wybitnym Papieżu, który zapisał się na kartach historii pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo.

Jak podkreślił sam autor – piosenka ma zachęcić do refleksji i z powrotem przywołać te uczucia, które towarzyszyły nam 10 lat temu – 2 kwietnia 2005 r.

– Chciałem przypomnieć ludziom to wydarzenie, bo sądzę, że po tych dziesięciu latach troszeczkę zapomniano o Janie Pawle II. Idea jest taka, żeby przypomnieć te emocje, które towarzyszyły nam wszystkim 10 lat temu, żeby nie zapominać o tym, o którym kilka lat po śmierci jeszcze bardzo dużo się mówiło, a teraz mam wrażenie, ze te emocje trochę opadły. Z tego powodu piosenka ma charakter bardzo kameralny – powiedział Jakub Milewski.

Wokalistą utworu jest Michał Gasz, który w ostatnich latach współpracował z Piotrem Rubikiem.

Pomysł na nagranie teledysku pojawił się miesiąc temu. Udało się go zrealizować przy współpracy z wieloma osobami i instytucjami, m.in. z Centrum Myśli Jana Pawła II.      

Dziś z okazji przypadającej rocznicy narodzin dla nieba Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce odbędzie się koncert Santo Subito. Będzie można usłyszeć utwór angielskiego kompozytora R.V. Williamsa „Five Mystical Songs”, czyli „Pięć Pieśni Mistycznych” na orkiestrę kameralną, chór i baryton solo. Zagra Ostrołęcka Orkiestra Kameralna, wystąpi również Ostrołęcki Chór Kameralny przygotowany przez B. Harasimowicz – Pęzę, a także baryton – solista Opery i Filharmonii Podlaskiej – Maciej Nerkowski. Koncert odbędzie się pod batutą Jakuba Milewskiego.   

Gościem specjalnym wydarzenia będzie znany aktor i prezenter – Ryszard Rembiszewski, który przytaczał będzie teksty i rozmyślania Papieża Polaka, a także poetyckie tłumaczenie tekstów „Five Mystical Songs”.

Koncert odbędzie się o godz. 17.30 w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.

Jakub Milewski jest kompozytorem i z zamiłowania dyrygentem, a także producent ogromnych projektów muzycznych.

RIRM

 

drukuj