fot. PAP/Tomasz Gzell

Nowy RPO wpisuje się w politykę Adama Bodnara, który słynął z popierania środowiska LGBT

Radni PiS są rozczarowani działaniami nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, który zalewie miesiąc po wyborze, okazuje się być ideologicznym kontynuatorem poprzednika.

Sejmik Województwa Małopolskiego finalnie nie uchylił uchwały sprzed dwóch lat, w której opowiedział się w obronie rodziny przed naporem ideologów gender. Wcześniej jednak prof. Marcin Wiącek, nowy RPO, zaapelował, aby Sejmik odrzucił dokument i podobnie jak radni KO określił go uchwałą „przeciwko LGBT”.

Nowy Rzecznik niestety powiela kłamstwa totalnej opozycji, która formułuje niesprawiedliwe zarzuty wobec Sejmiku – powiedział Michał Drewnicki, radny Krakowa z klubu PiS.

– Uchwała Sejmiku, jeśli wczytamy się w jej treść, to dostrzeżemy, że potępia ona agresywne zachowania, których byliśmy często świadkami w 2019 roku. Mowa o atakach na kościoły, ludzi wierzących oraz dyskryminacji katolików. Deklaracja Sejmiku potępiała właśnie takie zachowania. Natomiast dziwię się, że nowy RPO próbuje wejść w konflikt, stając po jednej ze stron i powielając kłamliwe argumenty. Sądzę, że nie tędy droga. Prawda powinna wygrać. Kiedy przyjrzymy się dyskusji Sejmiku Województwa Małopolskiego, to zauważymy, że niektórzy radni z opozycji próbowali „wciskać wielką ciemnotę”, sugerując, że jest więcej płci niż dwie. Przedstawiali dane i dowody, które są sprzeczne z rozsądkiem i nauką – ocenił Michał Drewnicki.

W czwartek „Nasz Dziennik” napisał o innych szkodliwych działaniach nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Prof. Marcin Wiącek – jak wskazał dziennikarz – zarzuca szefowi resortu edukacji prof. Przemysławowi Czarnkowi, że polityka oświatowa utrwala stereotyp płci oraz promuje „szkodliwy” tradycyjny model rodziny.

Okazuje się więc, że mimo iż rządzący chcieli, aby stanowiska RPO nie piastowała osoba, będąca orędownikiem i zwolennikiem ideologii gender to tak się nie stało. Nowy Rzecznik wpisuje się w politykę poprzedniego RPO. Adam Bodnar słynął z popierania środowiska LGBT.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl