Nowy oddział do ochrony granicy z Ukrainą

Na Białorusi powstał nowy oddział straży granicznej do ochrony odcinka granicy z Ukrainą. 

Przewiduje się, że oddział będzie ochraniać odcinek białorusko-ukraińskiej granicy długości 377 km, z czego około 48 km to granica wodna – powiedział niewymieniony z nazwiska przedstawiciel Komitetu Granicznego Białorusi agencji Interfax-Zapad.

Miejscem stacjonowania oddziału będzie wioska Prudok w obwodzie homelskim na południowym wschodzie Białorusi.

Jak podkreślono w Komitecie, wszelkie niezbędne prace przy tworzeniu infrastruktury granicznej oraz kompletowaniu personelu przeprowadzono w jak najkrótszym czasie. Oddział ma dwa posterunki graniczne, cztery strażnice stacjonarne i jedną strażnicę mobilną.

Decyzję o stworzeniu nowego oddziału prezydent Alaksandr Łukaszenka podjął w listopadzie 2014 r.

Granica białorusko-ukraińska liczy 1084 km. Oprócz obwodu homelskiego z Ukrainą graniczy także obwód brzeski na zachodzie kraju.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl