Nowy oddział celny w sortowni Poczty Polskiej w Lublinie

W sortowni Poczty Polskiej w Lublinie powstał nowy oddział celny. Ma on usprawnić obsługę przesyłek w ruchu międzynarodowym. Zatrudnionych zostanie tam 48 celników oraz 40 pocztowców. Docelowo mają oni obsługiwać ok. 100 tys. przesyłek dziennie.

Modernizacja jest związana z powstawaniem Jedwabnego Szlaku. Polska jest istotnym krajem tranzytowym, a nowy oddział celny ma usprawnić obsługę przesyłek głównie z Azji.

Jest to drugie – po Warszawie – tego rodzaju miejsce w Polsce – podkreślił dr Leszek Bielecki, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

– W Warszawie są pewne problemy z szybkością oclenia, z szybkością odbioru w związku z tym, że tych przesyłek po prostu więcej. Otwarcie tego miejsca jest podyktowane tym, że Warszawa nieco się korkuje, natomiast Lublin dopiero zaczyna i ma logistyczne możliwości pomocy Warszawie w tym przedsięwzięciu – powiedział dr Leszek Bielecki.

Po nawiązaniu współpracy Poczty Polskiej z Pocztą Chińską uruchomiono tranzyt przesyłek pocztowych przez kolejowy port przeładunkowy w Małaszewiczach. Poza  koleją przesyłki wędrują z Chin do Europy także drogą lotniczą poprzez warszawskie lotnisko Okęcie i Port Lotniczy Lublin.

Utworzenie nowego oddziału sortowni w Lublinie to efekt porozumienia podpisanego w styczniu między Pocztą Polską a Krajową Administracją Skarbową.

RIRM

drukuj