fot. pixabay.com

Nowy dom dla matek z małymi dziećmi i dla kobiet w ciąży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej

W Suchowoli powstanie pierwszy w regionie samorządowy dom dla matek z małymi dziećmi i dla kobiet w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ponad milion 400 tys. złotych na ten cel powiat sokólski dostanie z rządowego programu „Za życiem”.

W Białymstoku podpisano dwie umowy w ramach programu kompleksowego wsparcia rodziny. Pomoc otrzymają kobiety, które są w trudnej sytuacji życiowej. W Suchowoli powstanie dom dla matek z dziećmi i dla kobiet w ciąży.

– Ten dom na przełomie roku pewnie będzie mógł już funkcjonować (…). Cieszę się, że będzie to pierwsza w województwie tego rodzaju placówka prowadzona przez samorząd terytorialny. To zadanie powiatowe – wskazał wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski.

W regionie jest jedna taka placówka dla matek, nad którą pieczę sprawuje Caritas Archidiecezji Białostockiej. Znajduje się tam pięć miejsc. Dom dla samotnych matek w Suchowoli powstanie w dawnym budynku zespołu szkół.

– Chcieliśmy stworzyć w wysokim standardzie hotelowym przestrzeń do życia dla tych, którzy potrzebują wsparcia, pomocy. W tej chwili utworzymy 16 pokoi. Mało tego, te pokoje będą bardzo dobrze wyposażone, bo będą miały również aneksy kuchenne. Pokoje będą przeznczone dla rodzin, które potrzebują wsparcia – wskazał starosta sokólski, Piotr Rećko.

W budynku zespołu szkół, gdzie ma powstać dom dla samotnych matek, działa już zakład aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych.

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl