Nowenna ocalenia w USA

W USA rozpoczął się wielki dziewięciodniowy szturm modlitwy, pokuty i pielgrzymowania w intencji życia. Inicjatywa tamtejszego Episkopatu to odpowiedź na 40 lat kultury śmierci, od czasu legalizacji tzw. aborcji.

Amerykańscy księża biskupi zaprosili wiernych wszystkich swoich diecezji do ufnego uczestnictwa w dziewięciodniowej nowennie, która rozpocznie się dzisiaj i potrwa do 27 stycznia. Inicjatywa jest częścią kampanii Episkopatu Stanów Zjednoczonych w intencji obrony życia, małżeństwa i wolności religijnej w kraju.

Księża biskupi proszą wszystkich o żarliwą modlitwę, pokutę i pielgrzymowanie, które będą odpowiedzią na wzrastającą w siłę cywilizację życia wobec niszczącej kraj od czterech dekad cywilizacji śmierci.

„Poza codziennymi wysiłkami na rzecz obrony życia komitet narodowy wzywa do modlitwy i pokuty. Są one niezbędne, aby zapoczątkować kulturę życia” – powiedział Tom Grenchik, dyrektor Sekretariatu Obrońców Człowieka.

Ważnym dniem nowenny będzie 25 stycznia. Do Waszyngtonu mają wówczas przyjechać setki tysięcy Amerykanów, którym zależy na życiu każdego dziecka. Wezmą udział w corocznym Marszu dla Życia. Episkopat na czas pielgrzymowania przygotował specjalne błogosławieństwo w języku angielskim i hiszpańskim, ale także materiały informacyjne.

Młodzi ludzie zaangażowani w obronę życia dzielą się informacjami i świadectwami na portalach społecznościowych. Amerykanie mają nadzieję, że adoracja rozbudzi w sercu każdego człowieka szacunek do tych najmniejszych i bezbronnych, a modlitwa odnowi gotowość do pielęgnowania i podtrzymywania życia.

Modlitwie będą towarzyszyć intencje o nawrócenie i uzdrowienia matek, które dokonały aborcji, ich rodzin, lekarzy, ale i polityków, który wspierają inicjatywy proaborcyjne i antyrodzinne. 22 stycznia minie 40 lat od czasu, gdy Sąd Najwyższy w USA zalegalizował tzw. aborcję.

W tym czasie ponad 55 milionów dzieci zostało zamordowanych w łonach matek.

„Uznając, że Bóg ma władzę odpuszczania grzechów przeciw życiu ludzkiemu i uzdrawia rany spowodowane przez te grzechy, a modlitwy, które ufnie wznosimy, wyrażają naszą ufność Panu, chcemy prosić Go, aby świat i wszyscy jego mieszkańcy zostali ocaleni” – zachęcają amerykańscy biskupi.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl