fot. pixabay.com

Nowe taryfy za energię elektryczną i jej dystrybucję

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy za energię elektryczną i jej dystrybucję. W praktyce oznacza to spore podwyżki cen, które mocno wpłyną na domowe budżety Polaków.

Na wzrost cen energii, jak czytamy na stronie Urzędu Regulacji Energetyki, mają wpływ przede wszystkim koszty zakupu praw do emisji CO2 i wysokie ceny hurtowe energii. Dlatego część tych kosztów zostanie przerzucona na klientów, co dalej przekłada się na spory wzrost cen energii elektrycznej od 1 stycznia 2022 roku. Jak wylicza urząd, średni wzrost naszych rachunków wyniesie około 21 złotych netto miesięcznie, czyli 24 procent. To największa podwyżka cen energii na przełomie ostatnich lat.

https://twitter.com/UREgovPL/status/1471844497713774597

Wzrost czeka także odbiorców gazu. Ceny energii z  pewnością będą miały także swoje odzwierciedlenie w inflacji, można bowiem spodziewać się, że sektor handlu i usług, przez zwiększone koszty, także podniesie swoje ceny.

Odpowiedzią na podwyżkę cen energii jest przygotowany przez rząd pakiet antyinflacyjny, w ramach którego zmniejszona zostanie m.in. akcyza na paliwa. [czytaj więcej]

https://twitter.com/UREgovPL/status/1471837835854495748

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl