Nowe sankcje Unii Europejskiej dla Rosji?

Rozmowy o sprawie próby otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala oraz jego córki pomiędzy szefami MSZ krajów Unii Europejskiej, a także na temat nowych sankcji wobec Rosji trwają od kilku dni. Konflikt między Wielką Brytania a Rosją nie maleje.

Otrucie Siergieja Skripala oraz jego córki Julii wywołało międzynarodowy kryzys. Wielka Brytania obarczyła odpowiedzialnością za atak Rosję. Zarzuty odrzuca prezydent Putin.

– Po pierwsze, gdyby to był trujący środek bojowy, to ludzie zginęliby na miejscu. Jest to oczywisty fakt i trzeba to zrozumieć. A po drugie, Rosja nie ma takich środków. Zniszczyliśmy całą naszą broń chemiczną pod kontrolą międzynarodowych kontrolerów – powiedział Władimir Putin.

Po ataku Wielka Brytania postanowiła wycofać ze swojego obszaru rosyjskich dyplomatów. Podobnie zareagowała Moskwa.

– Jesteśmy gotowi na współpracę. Powiedzieliśmy to od razu. Jesteśmy gotowi wziąć udział w niezbędnych dochodzeniach, lecz w tym celu konieczne jest zainteresowanie z drugiej strony, a na razie tego nie widać – dodał prezydent Rosji.

W ostatnich dniach Wielka Brytania otrzymała wsparcie od wielu krajów, w tym Polski. Szefowa brytyjskiego rządu Theresa May podziękowała premierowi Morawieckiemu za stanowcze poparcie i solidarność.

O sprawie otrucia Siergieja i Julii Skripalów będą rozmawiać europejscy ministrowie w czasie najbliższego spotkania w Brukseli, które odbędzie się w dniach 22-23 marca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl