fot. twitter.com/SPORT_GOV_PL

Nowe programy szkoleniowe

Ministerstwo Sportu wdraża dwa nowe programy szkoleniowe. Na wsparcie będą mogli liczyć nie tylko młodzi sportowcy, ale także ich trenerzy. Wszystko po to, by w przyszłości zdobywali jak najlepsze wyniki.

„Mały, wielki Polak – nadzieje olimpijskie” to najnowszy program Ministerstwa Sportu, który ma być uzupełnieniem obecnej piramidy szkoleniowej.

– Chcemy objąć szkoleniem dzieci, młodzież w kategorii młodzika i juniora młodszego, zgodnie z systemem szkolenia młodzieżowego – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

W tym roku rząd przeznaczy na ten cel 5 mln zł. Środki będą mogły być wykorzystane m.in. na zgrupowania, konsultacje szkoleniowe, zakup sprzętu, imprezy sportowe czy pomoc specjalistów. Wsparciem zostaną otoczeni nie tylko przyszli olimpijczycy.

 – To też uzupełnienie tam, na samej górze – dodała minister.

Stąd drugi program – „Super Trener”, skierowany do byłych mistrzów olimpijskich.

– Chcemy zapewnić, by po karierze mogli przekazywać swoją wiedzę jako właśnie nasi wspaniali trenerzy – podkreśliła  Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Ambasadorem programu został dwukrotny medalista olimpijski, Piotr Małachowski.

– To jest tak naprawdę rzecz historyczna, bo przez 24 lata mojej kariery inwestycji polskiego państwa, Ministerstwa Sportu w zawodnika kończącego karierę, nie było. Wielu zawodników nie wie, co ma zrobić – zaznaczył Piotr Małachowski.

Teraz będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem z młodymi, dopiero początkującymi sportowcami. Roczny budżet tego projektu wyniesie 12 mln zł.

TV Trwam News

drukuj