Nowe kierunki studiów w WSKSiM w Toruniu

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęła się kolejna edycja studiów podyplomowych. Ekologia i zarządzanie oraz relacje międzynarodowe i dyplomacja – to kierunki studiów, które w tym roku można było podjąć w toruńskiej uczelni.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to uczelnia, po której niemal wszyscy absolwenci znajdują pracę. Odsetek ten wynosi niemal 98 procent. Teraz uczelnia poszerza zakres kierunków kształcenia o ekologię i zarządzanie oraz relacje międzynarodowe i dyplomację.

– Myślę, że główny cel tutaj przyjścia do naszej uczelni to jest pogłębienie wiedzy, ale też zdobycie praktycznych umiejętności (…) chociażby z zakresu międzynarodowych negocjacji i z tego, żeby kształcić się w zakresie protokołu dyplomatycznego, żeby poznawać tajniki funkcjonowania organizacji międzynarodowych, czy to politycznych czy gospodarczych – mówi dziekan uczelni dr Dorota Żuchowska.

Kierunki te cieszą się ogromną popularnością. Chęć pogłębienia wiedzy zgłaszają lekarze czy nawet posłowie.

– Chciałabym troszeczkę podnieść jakość swojej pracy, świadomość, wiedzę, dlatego właśnie wybrałam relacje międzynarodowe i dyplomację. Myślę sobie, że tak bogaty, dwuczłonowy kierunek kompleksowo zapewni właśnie takie potrzeby, jak rozwijanie mojej wiedzy jako posła – powiedziała Joanna Borowiak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Studia podyplomowe trwają dwa semestry. Wykłady poprowadzą m. in. ambasadorowie oraz wybitni specjaliści ds. relacji międzynarodowych.

TV Trwam/RIRM

drukuj