Nowe karetki dla szpitala w Bełżycach

Szpital w Bełżycach otrzymał dwie nowe karetki. Trafiły one do placówki dzięki funduszom wojewody lubelskiego i powiatu.

Rocznie karetki ze szpitala z Bełżyc wykonywały ok. 3 200 wyjazdów. Stare, które były w dyspozycji placówki odmawiały już posłuszeństwa. Stąd nowe karetki były bardzo potrzebne i wyczekiwane.

– Te stare karetki miały już 500-600 tys. przebiegu, były coraz bardziej awaryjne, po prostu trzeba było je zmienić po to, żeby zapewnić mieszkańcom szybki dojazd, szybką interwencję – mówi Andrzej Chrząstowski, wicestarosta lubelski.

Teraz, dzięki dotacji wojewody lubelskiego oraz powiatu lubelskiego, za kwotę około 880 tys. zł szpital w Bełżycach otrzymał dwa nowe ambulanse.

– Jeden dla zespołu specjalistycznego, z pełnym wyposażeniem, który także posiada nowoczesną aparaturę medyczną, między innymi urządzenie do tzw. automatycznego masażu serca, defibrylator z możliwością transmisji EKG, respirator, nosze o udźwigu 250 kg. Drugi pojazd już z tym podstawowym wyposażeniem zabudowany to pojazd do zespołu podstawowego – wskazuje Dariusz Kamiński, dyrektor SP ZOZ nr 1 w Bełżycach.

Zakup nowych karetek cieszy też ratowników medycznych, którzy teraz będą mogli szybciej i bez awarii dotrzeć na miejsce zdarzenia.

– Zakup jest jak najbardziej potrzebny dla naszego rejonu, gdyż wyeksportowane stare karetki już nie nadawały się do dłuższej jazdy, ciągle były awarie – zaznacza Mateusz Żuchnik, ratownik medyczny.

Sprawny transport i szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia czy szpitala są kluczowe w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie.

TV Trwam News

drukuj