Nowe dokumenty ws. katastrofy smoleńskiej

Na początku września światło dzienne ujrzą nowe dokumenty ws. katastrofy w smoleńsku. Dotyczą one organizacji wizyty polskich władz w Katyniu w 2010 roku.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski już zapowiedział przekazanie danych do prokuratury oraz członków zespołu smoleńskiego.

Dokumenty, w których posiadaniu jest szef polskiej dyplomacji, to notatki z różnych rozmów polsko-rosyjskich, na różnym szczeblu – od rozmów ekspertów po najwyższy szczebel.

Ma z nich wynikać, że strona rosyjska robiła wszystko, by w uroczystościach w Katyniu nie brał udziału świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński.

Dokumentów nie znała dotąd prokuratura i mogą one rzucić nowe światło na przebieg katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, prezydent Lech Kaczyński oraz przedstawiciele polskich władz wysokiego szczebla.


TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl