fot. twitter.com/MKiS_GOV_PL

Nowe autobusy elektryczne będą wozić dzieci z terenów wiejskich do szkół

Na terenach wiejskich pojawią się nowe autobusy elektryczne, które będą wozić dzieci do szkół. Przedstawiciele 12 gmin podpisali z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowy z programu „Kangur”. Wsparcie otrzyma łącznie  16 samorządów.

[Program „Kangur”] ma zapewnić równy dostęp do edukacji najmłodszych. Ambicją rządu jest taka polityka, która daje szanse wszystkim Polakom – mówił Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska. [czytaj więcej]

– A dawanie szans wszystkim, oznacza przede wszystkim dawanie szans najmłodszym, naszym dzieciom, naszym wnukom, tym, którzy jeszcze się uczą i dla których chcielibyśmy (każdy z nas jako rodzic, jako wujek, dziadek, babcia, ciocia) stworzyć warunki, o jakich sami moglibyśmy marzyć – podkreślił Michał Kurtyka.

https://twitter.com/MKiS_GOV_PL/status/1405098560841031682

Stąd pomysł zakupu elektrycznych autobusów. Jednocześnie minister zaapelował do samorządów o dalsze działania na rzecz elektromobilności na obszarach wiejskich.

– Proszę, żebyście ten „elektryczny kaganek transportu”, który będzie dzieciom pozwalał lepiej się edukować, ponieśli dalej, żebyście pokazali, że tak możemy połączyć wyrównywanie szans z nowoczesnością, że możemy wozić dzieci do szkół autobusami elektrycznymi –zaznaczył szef resortu klimatu i środowiska.

Minister wskazał, że zakup autobusów w przyszłości powinien dać gminom oszczędności. Autobusy elektryczne, które będą wozić uczniów to szansa, by pokazać, że elektromobilność może się sprawdzić również na innych terenach niż duże miasta, aglomeracje – mówił Artur Lorkowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– To jest coś, co może być przedmiotem zainteresowania każdego beneficjenta. Tak naprawdę elektromobilność sprawdzi się również w mniejszych miejscowościach, w gminach wiejskich – podkreślił Artur Lorkowski.

Gminy, które kupią elektryczne autobusy, będą budować stacje ładowania. Na 16 umów z samorządami, na 16 dotacji i 12 pożyczek jest przeznaczonych 35 mln złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl