
Nowatorskie zabiegi twarzoczaszki w Skierniewicach
Od połowy czerwca Szpital Wojewódzki w Skierniewicach zaoferuje nowatorskie ortognatyczne zabiegi dla pacjentów z wrodzonymi wadami twarzoczaszki. Leczenie dostępne będzie na NFZ, a do szpitala można zgłaszać się bezpośrednio lub ze skierowaniem od ortodonty.
Dzięki wdrożeniu programu ortognatycznego szpital w Skierniewicach stanie się jednym z nielicznych ośrodków w regionie, oferujących tego rodzaju zaawansowane procedury w ramach publicznej opieki zdrowotnej.
„Zabiegi ortognatyczne są wykonywane u pacjentów z nieprawidłowościami rozwojowymi w obrębie szczęki i żuchwy, takimi jak ich niedorozwój lub przerost. Prowadzą one do zaburzeń zgryzu, trudności w przyjmowaniu pokarmów, problemów z oddychaniem oraz zaburzają estetykę twarzy. Proces leczenia obejmuje interdyscyplinarną współpracę z lekarzem ortodontą. Pacjent najpierw przechodzi etap przygotowania ortodontycznego, a następnie kwalifikowany jest do leczenia chirurgicznego” – wyjaśnił [chirurg szczękowo-twarzowy dr Marek Rybicki].
Dr Rybicki jest chirurgiem i stomatologiem, który posiada doświadczenie w leczeniu złożonych przypadków deformacji szkieletu twarzoczaszki. Jako swój priorytet wskazuje ratowanie naturalnych zębów pacjenta i przeprowadzanie zabiegów jak najmniej inwazyjnych. Sam okres przygotowania do operacji trwa od 1,5 do 2 lat – w tym czasie prowadzone jest leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego, dopiero po nim następuje interwencja chirurgiczna.
Pacjenci z wadami twarzoczaszki mogą zgłaszać się do szpitala w Skierniewicach bezpośrednio lub ze skierowaniem od ortodonty.
PAP


