Von Laurence Chaperon, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12530514

Nowa szefowa Komisji Europejskiej z wizytą w Polsce

Nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen złoży dziś wizytę w Warszawie. Przed południem spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie to druga wizyta von der Leyen ws. konsultacji tek w Komisji Europejskiej. Wcześniej w Paryżu spotkała się z prezydentem Francji.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że Polska ma kandydatów na komisarzy Komisji Europejskiej. Jak dodał, z Ursulą von der Leyen będzie rozmawiał o zakresie ich kompetencji.

Wiadomo, że pewne teki – przede wszystkim gospodarcze – są niezwykle ważne – zaznaczył szef polskiego rządu.

Europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z reporterem Radia Maryja wskazał, że Ursula von der Leyen musi się liczyć z naszym krajem.

Polska, która jest drugim państwem odwiedzanym przez pierwszą kobietę przewodniczącą KE, to lider krajów, które w ostatnich 15 latach weszły do Unii Europejskiej – tych państw jest 13, z czego 11 w naszym regionie. Polska to po spodziewanym brexicie jedno z 5 największych państw Unii Europejskiej, a jednocześnie kraj o najwyższym już od blisko 2 lat wzroście PKB na mieszkańca. Stąd – chcąc-nie chcąc – niemiecka przewodnicząca KE chce i musi się z Polską liczyć także dlatego, że to głosy Polaków decydowały o tym, że pani von der Leyen jest tym, kim jest – powiedział Ryszard Czarnecki.

W ubiegłym tygodniu Ursula von der Leyen – dotychczasowa minister obrony Niemiec – została wybrana przez Parlament Europejski na nową przewodniczącą Komisji Europejskiej.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl