fot. twitter.com/MinSrodowiska

Norbert Lenkiewicz powołany na Głównego Geologa

Norbert Lenkiewicz został nowym Głównym Geologiem, a także pełnomocnikiem ministra środowiska ds. geologii oraz polityki surowcowej państwa. Będzie on odpowiadać za politykę surowcową i za wydawanie koncesji.

Norbert Lenkiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych.

Minister Środowiska Michał Woś mówi, że to osoba o dużym  doświadczeniu m.in. w postępowaniach koncesyjnych.

Najważniejszym zadaniem z perspektywy Ministerstwa Środowiska w zakresie geologii jest usprawnienie wydawania decyzji koncesyjnych, a to de facto jest postępowanie administracyjne. W związku z tym zmieniliśmy pewną zasadę, że to zawsze był geolog – także z wykształcenia. Są na pokładzie geolodzy, są osoby, które świetnie znają się na tej dziedzinie nauki, ale bezpośrednio takim urzędnikiem w ministerstwie, odpowiedzialnym jest pan Norbert Lenkiewicz. Właśnie jako prawnik, osoba bardzo doświadczona w postępowaniach koncesyjnych, ale też jednocześnie dyrektor departamentu geologii i koncesji, czyli odpowiedzialny właśnie za proces koncesyjny. Mam nadzieję, że to usprawni i przyspieszy wszystkie działania z Ministerstwa Środowiska w zakresie geologii – mówi szef resortu Michał Woś.

Norbert Lenkiewicz doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa. Specjalizuje się w procedurze administracyjnej, prawie energetycznym oraz gospodarczym.

 

 

 RIRM

drukuj