Przez noc ewakuowano z Aleppo ponad 4 tys. rebeliantów

Ponad 4 tys. rebeliantów zostało w nocy ewakuowanych ze wschodniego Aleppo w Syrii – poinformował dziś Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża dodając, że w ciągu tygodnia tamtą część miasta opuściło ok. 34 tys. ludzi.

Przeciwnicy reżimu Baszara el-Asada zostali wywiezieni z miasta na mocy porozumienia rebeliantów z władzami w Damaszku. Przebieg ewakuacji monitorują Czerwony Krzyż i syryjski Czerwony Półksiężyc.

„W ramach porozumienia w nocy podczas jednego z ostatnich etapów operacji, ponad 4 tys. bojowników zostało ewakuowanych prywatnymi samochodami, vanami i pick-upami ze wschodniego do zachodniego Aleppo (…). Ewakuacja będzie przebiegać dzień i noc, prawdopodobnie także jutro – poinformowała rzecznik Czerwonego Krzyża Krista Armstrong.

Rebelianci informowali dziś, że tysiące bojowników i cywilów czekało tego dnia na ewakuację z ostatniej zajmowanej przez przeciwników reżimu części Aleppo.

Rzecznik islamistycznego ugrupowania rebelianckiego Ahrar al-Szam, Ahmed Kara Ali, który uczestniczy w negocjacjach dotyczących ewakuacji, powiedział agencji Reutera, że w Aleppo pozostało jeszcze dużo ludzi, ale trudno jest ocenić, ile osób dokładnie, poza tym, że chodzi o tysiące.

Ewakuacja Aleppo zaczęła się w minionym tygodniu w ramach porozumienia o rozejmie, które przerwało kilkuletnie walki w tym mieście.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl