Niszcząca ideologia gender

W Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie rozpoczęła się konferencja naukowa pt. „Gender – zagrożenie dla rodziny i społeczeństwa? Próba odpowiedzi”.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 8.30 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bp. dr. Krzysztofa Zadarki.

Organizatorem konferencji o ideologii gender jest ks. dr hab. prof. Janusz Bujak, który podkreśla w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, iż nie można stać obojętnie wobec szerzącej się w Polsce akceptacji dla tej niszczącej człowieka ideologii.

– Jak widzimy, w ostatnim czasie w Polsce ujawnia się ideologia gender. Choć pewnie mieliśmy z nią do czynienia dużo wcześniej. Teraz jednak, poniekąd za przyzwoleniem polskiego rządu, w sposób jawny ideologia wchodzi w politykę, jest promowana na różne sposoby przez pojedyncze osoby, organizacje pozarządowe w szkołach, na uczelniach i w mediach. Widać wyraźnie, że jest to jakaś nowa faza wychowywania, przygotowywania ludzi w Polsce do akceptacji takich wzorców płciowości, jakie promowane są na Zachodzie. Chodzi o całkowite „zdemolowanie” na poziomie słownictwa, terminologii, a potem praktyki, pojęcia prawdziwej rodziny, małżeństwa, relacji między kobietą a mężczyzną, relacji rodzice – dzieci. W związku z napływającą niszczącą człowieka ideologią nie można przechodzić obojętnie, stąd też trzeba rozmawiać, uświadamiać innych, czym jest gender – wyjaśnia ksiądz profesor.

W programie konferencji znajdzie się wachlarz tematów nie tylko dotyczących samej ideologii, ale m.in. cywilizacji miłości czy wychowania dziewcząt.

– Gender związane jest z wieloma dziedzinami naukowymi. Nie możemy mówić o gender, pomijając chociażby aspekt godności ludzkiego ciała, który przybliży dr Marek Czachorowski. To także kwesta spojrzenia na samą wizję naszej cywilizacji: w którą stronę chcemy iść? Czy chcemy mieć cywilizację konfliktu, konkurencji, którą proponuje radykalny feminizm? Czy może chcemy cywilizację miłości? O potrzebie budowania cywilizacji miłości opowie dr hab. prof. UKSW Maria Ryś. I wiele innych bardzo ciekawych prelekcji – wyjaśnia ks. dr hab. prof. Janusz Bujak.

Ostatnim wykładem dzisiejszej konferencji będzie wykład pt. „Tożsamość płciowa w świetle antropologii Imago Dei” ks. dr. hab. prof. Janusza Bujaka. – W swojej prelekcji pragnę zwrócić uwagę, że zwolennicy ideologii gender chcą oderwać człowieka od Prawdy, iż zostaliśmy stworzeni przez Pana Boga. Chcą nam wmówić, że człowiek tworzy sam siebie, że jest swoim konstruktorem. Zapominając o tej Prawdzie, o której mówi Księga Rodzaju, człowiek znajduje się w zupełnej próżni, pustce i można z nim zrobić wszystko. Księga Rodzaju mówi jasno, że Bóg stwarza człowieka jako mężczyznę i kobietę, w jedności i godności, ale z zaznaczaniem różnicy płci. Natomiast ideologia gender mówi, że różnicy nie ma, neguje różnicę pomiędzy kobietą a mężczyzną – wyjaśnia ksiądz profesor.

Konferencja odbywa się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

 

Marta Milczarska

drukuj