fot. TT/NIKgovPL

NIK rozpoczęła kontrolę w KPRM dotyczącą nadzoru nad służbami specjalnymi

NIK w poniedziałek rozpoczęła w Kancelarii Premiera kontrolę dotyczącą nadzoru służb specjalnych prowadzących na terenie kraju czynności operacyjno-rozpoznawcze – poinformowała Izba. Zapowiedziała, że w najbliższych dniach rozpoczną się kontrole w MON-ie oraz w ABW, CBA i SKW.

Jak poinformowano w komunikacie na stronie NIK-u 14 lutego br. Izba rozpoczęła kontrolę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – urzędzie obsługującym prezesa Rady Ministrów, ministra koordynatora służb specjalnych oraz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych.

NIK poinformował, że jest to kontrola doraźna pt. „Realizacja zadań związanych z koordynacją, nadzorem i kontrolą funkcjonowania służb specjalnych prowadzących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej czynności operacyjno-rozpoznawcze”.

Izba zapowiedziała, że w najbliższych dniach otwarte zostaną kontrole w Ministerstwie Obrony Narodowej i w poszczególnych służbach specjalnych – ABW, CBA, SKW.

„Oczekujemy, że prowadzona kontrola pozwoli na obiektywną ocenę funkcjonujących mechanizmów nadzoru służb specjalnych, a także na wypracowanie propozycji służących wzmocnieniu ochrony praw i wolności obywatelskich, przy jednoczesnym zagwarantowaniu uprawnień służb specjalnych niezbędnych dla ochrony interesów Rzeczypospolitej Polskiej i bezpieczeństwa obywateli” – głosi komunikat NIK.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl