„Nigdy więcej nauki zdalnej” – do końca miesiąca można podpisać się pod projektem

Jeszcze tylko do końca miesiąca można podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy „Nigdy więcej nauki zdalnej”. Społeczna inicjatywa ma związek z wprowadzaniem kształcenia na odległość podczas pandemii COVID-19. Podpisy zbiera Fundacja Rzecznik Praw Rodziców.

 

Przedstawiciele komitetu inicjatywy ustawodawczej wskazują na negatywne konsekwencje, jakie powoduje nauka zdalna.

Tomasz Elbanowski z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców zwrócił uwagę, że dzieci masowo zapadają na depresję, odczuwają lęki, mają problemy ze wzrokiem i prawidłową postawą ciała.

– Chcemy głośno powiedzieć rządzącym, że nie ma naszej zgody na powtarzanie tego eksperymentu, który nie przyniósł wielkich efektów pod względem sanitarnym, gdy porównuje się nas do innych krajów. Polska, spośród dwustu krajów na świecie, była jednym z kilku, które najdłużej trzymały dzieci przed komputerami. (…) Chcemy, żeby to się nie powtórzyło. Chcemy, by projekt ustawy trafił do Sejmu i posłowie usłyszeli, co o tym myślą zwykli ludzie. Na pewno większość z nas nie wie, że Sejm ostatnio przyjął ustawę, która pozwala na kontynuowanie nauki zdalnej. Wcześniej to było właściwie trochę poza prawem – zauważył Tomasz Elbanowski.    

Zbiórka podpisów trwa od października ub.r. Sejm rozpatrzy przepisy, jeśli uda się zebrać 100 tysięcy podpisów. Każdy może poprzeć inicjatywę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie rzecznikrodzicow.pl.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl