Nieoficjalna wizyta Victorii Nuland w Polsce

Victoria Nuland, najbliższa współpracowniczka szefa amerykańskiej dyplomacji, przybywa dziś z nieoficjalną wizytą do Polski. Jak dowiedział się dziennik „Rzeczpospolita” ma się ona spotkać m.in. z przedstawicielami rządu i Kancelarii Prezydenta.

Rozmowy mają dotyczyć bezpieczeństwa w regionie, wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie oraz szczytu NATO w Warszawie.

Były wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski zwraca uwagę, że współpraca ze Stanami Zjednoczonymi jest  dla Polski bardzo istotna.

– Jesteśmy państwem granicznym, państwem frontowym NATO i doprecyzowanie zasad współpracy, wzmocnienie obecności Stanów Zjednoczonych w regionie – w tym także obecności wojskowej – będzie sprzyjać stabilności i temu, by nasze bezpieczeństwo było zapewnione w jeszcze wyższym stopniu. W tej chwili, w tych niestabilnych czasach – czasach konfliktu  odnoszącego się do Ukrainy czy także w okresie, kiedy Europa boryka się z wieloma trudnościami i z kryzysem migracyjnym – jest to dla nas bardzo ważne – podkreśla Karol Karski.

Cytowany przez dziennik anonimowy polski dyplomata zwrócił uwagę,  że ta wizyta ma spore znaczenie w kontekście naszych celów związanych ze szczytem NATO i stałą obecnością wojsk sojuszniczych w Polsce.

RIRM

drukuj