fot. PAP/DPA

Niemieckie MSW postuluje o wprowadzenie stałych kontroli na granicy z Polską i Czechami

Minister spraw wewnętrznych Niemiec dopuszcza wprowadzenie stałych kontroli na granicy z Polską i Czechami. Ma być to element walki z przemytem ludzi.

Będąca w opozycji niemiecka frakcja CDU/CSU podnosiła postulat, by m.in. na granicach z Polską i Czechami wprowadzić stacjonarną kontrolę graniczną.  Odrzucała to, należąca do rządzącej SPD, minister spraw wewnętrznych kraju. Jej zdaniem taki krok zaangażowałby zbyt dużą liczbę funkcjonariuszy i stanowiłby „czysto symboliczną politykę”. Teraz jednak w jednym z wywiadów przyznała, że jest otwarta, by wprowadzić takie krótkoterminowe kontrole na granicy.

„Funkcjonariusze policji federalnej – w ścisłej współpracy z policją szwajcarską – są w stanie również kontrolować tereny przygraniczne ze Szwajcarią, zapobiegając nielegalnym przekroczeniom granicy. Podobne rozwiązanie mogłoby działać na granicy z Czechami. Przygotowania w tej sprawie już trwają” – oświadczyła minister spraw wewnętrznych Niemiec, Nancy Faeser.

Według szefowej resortu spraw wewnętrznych Niemiec takie rozwiązanie dałoby szansę na bardziej zdecydowaną walkę z przestępczością, jaką jest przemyt ludzi. Polityk uznała, że kontrole na granicach nie wpłyną na mniejszą liczbę wniosków o azyl. Chce, by takie wnioski, złożone na przejściu, były rozpatrywane w Niemczech, choć za potrzebną uznała też ochronę zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl