fot. PAP/Roman Zawistowski

Min. Z. Rau uda się z wizytą do Niemiec

Minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, złoży dzisiaj roboczą wizytę w Niemczech. Do Berlina uda się na zaproszenie strony niemieckiej. Spotka się z szefową Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, Annaleną Baerbock.

Rozmowy będą dotyczyły współpracy dwustronnej, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie. Zbigniew Rau przedstawi też stanowisko Polski w odniesieniu do sytuacji bezpieczeństwa w Europie Wschodniej. Z Annaleną Baerbock ma rozmawiać również o fiasku niemieckiej polityki wschodniej.

Minister Zbigniew Rau powiedział, że będzie to jego rewizyta po pobycie w naszym kraju minister spraw zagranicznych Niemiec.

– Skorzystam z zaproszenia pani minister do złożenia wizyty w Berlinie, która stanowi moją rewizytę w relacji do jej odwiedzin Polski po objęciu urzędu. Można powiedzieć, że to jest rutynowa rewizyta w bardzo trudnych czasach – podkreślił szef resortu spraw zagranicznych.

W czasie wizyty Zbigniewa Raua w Berlinie szefowie dyplomacji Polski i Niemiec mają też podpisać memorandum o porozumieniu rządów obu państw.

Chodzi o udzielenie wsparcia finansowego dla Międzynarodowego Domu Spotkań i Młodzieży prowadzonego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl