fot. PAP/EPA

Niemiecka prasa: otrucie A. Nawalnego zbliża Polskę do zatrzymania budowy Nord Stream 2

Niemiecka prasa uważa, że otrucie Aleksieja Nawalnego zbliża Polskę do zatrzymania budowy Nord Stream 2. W wywiadzie dla dziennika „Die Welt” wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński ostrzega, że projekt ma charakter polityczno-militarny, a nie gospodarczy.

Niemiecka gazeta wskazała, że Polska konsekwentnie i najgłośniej w całej Unii Europejskiej krytykuje gazociąg. Nasz kraj od samego początku uważa, że Rosja budując Nord Stream 2, chce uzależnić Europę od dostaw gazu.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości dr Zbigniew Kuźmiuk ocenia, że pomimo próby otrucia Aleksieja Nawalnego, Niemcy nie zrezygnują ze współpracy z Rosją w kwestii gazociągu.

– Niemcy już dawno odłożyli europejską solidarność na bok. Przede wszystkim dbają o swoje interesy i to przedsięwzięcie jest tego dowodem. Niemcy nie zwracają uwagi na opinię międzynarodową, przynajmniej do tej pory tak było, także na forum Unii Europejskiej, mimo zapisów o solidarności w Traktacie lizbońskim, solidarności energetycznej. To przedsięwzięcie forsowali, więc specjalnie opinią międzynarodową w tej sprawie się nie przejmują – wskazuje dr Zbigniew Kuźmiuk.    

Gazociąg Nord Stream 2 jest gotowy w 94 proc., ale od grudnia ubiegłego roku nie prowadzi się przy nim żadnych prac.

Z łącznie 2460 km tworzących go rur trzeba ułożyć jeszcze 150 km, w tym 120 km na akwenach duńskich i 30 km na niemieckich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl