Niemcy: W szkołach ruszy program walki z antysemityzmem

Niemiecki rząd planuje wdrożyć po wakacjach w wybranych szkołach program do walki z antysemityzmem wśród dzieci – podaje w czwartek BBC. Minister ds. rodziny, seniorów, kobiet i młodzieży Franziska Giffey oceniła, że antysemityzm w szkołach to poważny problem.

Szefowa resortu podkreśliła, że nauczyciele potrzebują większego wsparcia, by walczyć z antysemityzmem, ponieważ „problem wykroczył poza sale lekcyjne i dotyczy też rodziców i społeczeństwa w ogóle”.

– W związku z tym w nadchodzącym roku szkolnym, podejmując pierwszy krok, wyślemy 170 ekspertów do wybranych szkół w Niemczech – poinformowała minister, zaznaczając, że program będzie finansowany przez władze federalne.

Berlińska organizacja RIAS monitorująca akty antysemityzmu zwraca uwagę na to, że antysemityzm staje się coraz bardziej akceptowalny w społeczeństwie.

W 2017 roku RIAS odnotowała 947 przypadków antysemickich w porównaniu z 590 atakami w 2016 r. W dorocznym raporcie zaznaczono, że wzrost tej liczby jest związany częściowo z tym, że więcej osób zgłasza przypadki antysemickich zachowań.

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster podkreśla, że antysemickie incydenty „zdarzają się we wszystkich rodzajach szkół, w całych Niemczech”.

RIAS donosi, że ze względu na ataki antysemickie pewien chłopiec w jednej z berlińskich szkół spędza przerwy między lekcjami w osobnym pokoju oraz korzysta z oddzielnych wejść do budynku.

BBC pisze, że antysemickie incydenty odnotowywano nawet w przedszkolach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl