Niemcy: W Berlinie rozbrojono bombę z czasów II wojny światowej

Brytyjską 500-kilogramową bombę z czasów drugiej wojny światowej rozbrojono dzisiaj w centrum Berlina, w pobliżu kolejowego Dworca Głównego – poinformowała policja. Saperzy wymontowali i unieszkodliwili zapalnik bomby.

Przed operacją rozbrajania niewybuchu ok. 10 tys. osób w okolicy musiało opuścić mieszkania, a wokół bomby zorganizowano strefę bezpieczeństwa o promieniu 800 metrów. Policja pozwoliła już ewakuowanym powrócić do domów.

Berliński Dworzec Główny (Hauptbahnhof) był dzisiaj od rana zamknięty. Pociągi dalekobieżne kierowano na inne dworce stolicy Niemiec. Zakłócony był ruch pociągów kolejki miejskiej (S-Bahn). W rejonie Dworca Głównego wstrzymana też była komunikacja autobusowa i tramwajowa.

Ponad 70 lat po zakończeniu II wojny światowej znajdowanie w Niemczech niewybuchów z tego okresu nie jest niczym niezwykłym – odnotowuje Deutsche Welle. Jak wskazuje, tysiące bomb nadal leży pod niemieckimi miastami, a ich odnalezienie powoduje tymczasowe ewakuacje.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl