Niemcy: trzy osoby zginęły w wypadku polskiego mikrobusu

Trzy osoby zginęły w niedzielę w wypadku polskiego mikrobusu na autostradzie A 30 w okolicach Salzbergen na terenie Dolnej Saksonii. Sześć osób zostało ciężko rannych – poinformowała rzeczniczka policji w Osnabrueck.

Kobieta i mężczyzna, znajdujący się w pojeździe, zginęli na miejscu. Jedna z ciężko rannych pasażerek zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Sześć ciężko rannych osób przebywa w szpitalach.

We włoskim pojeździe lekko ranna została jedna osoba. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. „Mikrobus wpadł na jadący przed nim pojazd z pełnym impetem, nie hamując” – sprecyzowała rzeczniczka policji. Na miejsce wypadku skierowano liczne zastępy straży pożarnej.

Autostrada była przed południem całkowicie zamknięta. Bus należy do biura przewozowego BB Tour z Leśnicy w woj. opolskim.

„Bus jechał z Polski do Holandii. Wiózł pasażerów z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Na razie nie mamy jeszcze żadnych informacji o ofiarach. Gdy je otrzymamy, to w pierwszej kolejności poinformujemy o tym rodziny” – powiedział Klaudiusz Paterok, współwłaściciel biura przewozowego.

Zapewnił, że na miejsce wypadku pojechał przedstawiciel firmy  BB Tour z Leśnicy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl