fot. PAP/EPA

Niemcy: trzy osoby zginęły w wypadku polskiego mikrobusu

Trzy osoby zginęły w niedzielę w wypadku polskiego mikrobusu na autostradzie A 30 w okolicach Salzbergen na terenie Dolnej Saksonii. Sześć osób zostało ciężko rannych – poinformowała rzeczniczka policji w Osnabrueck.

Kobieta i mężczyzna, znajdujący się w pojeździe, zginęli na miejscu. Jedna z ciężko rannych pasażerek zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Sześć ciężko rannych osób przebywa w szpitalach.

We włoskim pojeździe lekko ranna została jedna osoba. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. „Mikrobus wpadł na jadący przed nim pojazd z pełnym impetem, nie hamując” – sprecyzowała rzeczniczka policji. Na miejsce wypadku skierowano liczne zastępy straży pożarnej.

Autostrada była przed południem całkowicie zamknięta. Bus należy do biura przewozowego BB Tour z Leśnicy w woj. opolskim.

„Bus jechał z Polski do Holandii. Wiózł pasażerów z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Na razie nie mamy jeszcze żadnych informacji o ofiarach. Gdy je otrzymamy, to w pierwszej kolejności poinformujemy o tym rodziny” – powiedział Klaudiusz Paterok, współwłaściciel biura przewozowego.

Zapewnił, że na miejsce wypadku pojechał przedstawiciel firmy  BB Tour z Leśnicy.

PAP

drukuj