fot. flickr.com

Niemcy przyjmą kolejnych migrantów

Niemiecki rząd jest gotów przyjmować 25 proc. migrantów, którzy docierają statkami do Włoch – poinformował minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer. Decyzja nie spodobała się opozycji.

Sprawa migrantów na Morzu Śródziemnym była głównym powodem sporu między Włochami a Niemcami i Francją. Były minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini oskarżał niemieckie organizacje humanitarne o przemyt ludzi i zachęcanie do migracji. Nie pozwalał wpływać niemieckim statkom z migrantami do włoskich portów. Teraz 1/4 uratowanych migrantów zostanie sprowadzona do Niemiec. Ze względów bezpieczeństwa będą kontrolowani jeszcze we Włoszech. Decyzja nie spodobała się niemieckiej opozycji. Według liberalnej partii FDP, jest to wysoka liczba migrantów. Politycy ugrupowania wskazywali, że to Niemcy stoją za kryzysem migracyjnym. Ponadto oświadczyli, że migranci, którzy nie mają prawa do azylu powinni być wysiedlani.

W przyszłym miesiącu Rada Europejska otrzyma projekt podziału migrantów na inne państwa. Do inicjatywy ma przyłączyć się Francja, która również przejmie 25 procent migrantów z Włoch.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl