Niemcy: Pożar lasów koło Berlina w znacznej mierze opanowany

Akcja gaśnicza z udziałem setek ludzi doprowadziła w piątek do znacznego ograniczenia pożaru leśnego terenu koło Berlina. „Duże części (strefy pożaru) są pod kontrolą” – powiedział agencji dpa krajowy minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter.

Obserwując na miejscu działania strażaków wyraził opinię, że jeśli utrzyma się kierunek wiatru, istnieją duże szanse na rychłe ugaszenie pożaru i na to, by ewakuowani powrócili do swych domów przed końcem dnia.

Ewakuacją objęto ponad 500 mieszkańców wiosek Frohnsdorf, Klausdorf i Tiefenbrunnen na południe od Poczdamu. Spędzili oni noc u znajomych lub na prowizorycznych kwaterach.

Pożar wybuchł w czwartek po południu, a jego strefa szybko rozszerzyła się z 5 do około 400 hektarów. Żaden dom nie został jednak uszkodzony. Do akcji gaśniczej skierowano około 600 ludzi wspieranych przez śmigłowce. Strażacy musieli zachować ostrożność ze względu na porozrzucane w terenie resztki amunicji strzeleckiej z czasów II wojny światowej. Pominęło ją powojenne rozminowywanie, skupione głównie na niewypałach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl