Niemcy: dwaj Polacy wśród ofiar pożaru domu w Lambrecht

Dwie z pięciu ofiar śmiertelnych pożaru domu w Lambrecht (Nadrenia-Palatynat) to Polacy, mężczyźni w wieku 43 i 54 lat – poinformowała w piątek prokuratura. Tożsamości pozostałych trzech ofiar jeszcze nie ustalono. Wiadomo, że są to dwie kobiety i mężczyzna.

Pożar w wielorodzinnym domu wybuchł w nocy z czwartku na piątek. O pojawieniu się ognia poinformowali mieszkańcy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie wyklucza się jakiejś usterki technicznej, ani czyjejś nieostrożności.

Jak pisze dpa, na razie nic nie wskazuje na „działanie z zewnątrz”. Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu.

Wszystkie osoby, które zginęły, znajdowały się w tym samym mieszkaniu. Policja poinformowała, że mieszkańców pozostałych lokali bezpiecznie ewakuowano.

Pożary domów mieszkalnych z wieloma ofiarami śmiertelnymi zdarzają się w Niemczech rzadko, tym niemniej w ostatnich latach miały miejsce takie przypadki. W październiku 2015 roku cztery osoby zginęły w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii, prawdopodobnie wskutek nieostrożnego obchodzenia się z piecykiem, zaś w marcu 2013 roku w Backnang, również w Badenii-Wirtembergii, w pożarze zginęła kobieta wraz z siedmiorgiem dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl