„DGP”: znaleziono dowody na to, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

Dokumenty odnalezione na portalu aukcyjnym i sprowadzone właśnie do Polski rzucają nowe światło na to, w jaki sposób III Rzesza dokonała zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej – podaje dzisiejszy „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zbiory, opatrzone niemieckim napisem „Geheim” – „tajne”, zawierają dziesiątki stron niemieckiej dokumentacji – archiwalne zdjęcia, tabele i statystyki dotyczące Warszawy. Zdaniem historyków, którzy właśnie zaczęli je analizować, mogą ukazać nieznane dotąd fakty dotyczące nazistowskiej taktyki wojennej.

„A przede wszystkim to, jak bezwzględną i systematyczną taktykę eksterminacji przyjęto w przypadku stolicy Polski” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Dokumenty zostały wystawione na sprzedaż na portalu aukcyjnym eBay przez obywatela Niemiec. Paczkę nadano z miejscowości Ilmenau w Turyngii, na terenach dawnej NRD. Zdaniem historyków zbiór dokumentów to „praktyczny poradnik” o tym, jak sparaliżować i zniszczyć wielką metropolię – czytamy w artykule.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl