fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Nielegalni migranci próbują nieustannie dostać się do Polski

Nie uspokaja się sytuacja granicy Polski z Białorusią. Każdej doby dochodzi tam do próby sforsowania muru granicznego przez nielegalnych migrantów.

Wojna hybrydowa na granicy z Białorusią wciąż trwa. Tylko w piątek polską granicę próbowało przekroczyć 26 cudzoziemców na odcinkach granicy chronionych przez placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku. Jak poinformowała Straż Graniczna, migranci pochodzili z Afganistanu i Indii.

Według raportu przygotowanego przez Straż Graniczną od początku 2023 roku miało miejsce 25 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Zdaniem ekspertów kluczową rolę na granicy odgrywają mur i system ostrzegania, który pomaga zachować bezpieczeństwo i zapobiegać nielegalnej migracji.

Ostatnim etapem budowy bariery na granicy jest jej wyposażenie w elektronikę. W tym tygodniu został wyłoniony wykonawca. Inwestycja będzie kosztowała 240 mln złotych – planowany jest m.in. montaż 4,5 tys. kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych.

Centrum nadzoru powstanie w siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Polska jako jeden z pierwszych krajów w Europie postawiła zdecydowaną tamę nielegalnej migracji i świadomie podejmuje obowiązek zapewniania bezpieczeństwa sobie i innym państwom Wspólnoty.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl