fot. PAP/Wojtek Jargiło

Szefowie MSWiA Polski i Niemiec będą rozmawiać na temat nielegalnej migracji

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, będzie dziś rozmawiał telefonicznie ze swoim niemieckim odpowiednikiem, Nancy Faeser, na temat nielegalnej migracji. Głównym temat rozmowy ma być kwestia tzw. szlaku bałkańskiego.

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych, Maciej Wąsik, przekazał, że głównym tematem rozmów ministra Mariusza Kamińskiego i Nancy Faeser będzie kwestia tzw. szlaku bałkańskiego, na którym wzrasta presja migracyjna. W związku z tym Polska wprowadziła kontrole przy granicy ze Słowacją. Z kolei Niemcy w środę zmniejszyły kontrole przy granicy z naszym krajem.

Wiceszef MSWiA, Błażej Poboży, mówił dziś w Polskim Radiu, jak wyglądają kontrole na granicy polsko-słowackiej. Nie wykluczył wprowadzenia ich również na granicy z Niemcami.

– Są to kontrole stałe i doraźne. Wszystkie pojazdy, które potencjalnie mogą przewozić nielegalnych migrantów – czyli busy, autobusy, samochody półciężarowe – są kontrolowane. Spodziewam się, że we wszystkich miejscach (…) będą działały nasze służby – zaznaczył wiceminister Błażej Poboży.

Wiceszef MSWiA poinformował również, że od początku br. doszło do około 1500 prób nielegalnego przekroczenia granicy tzw. szlakiem bałkańskim. Z kolei wicepremier Jarosław Kaczyński mówił w środę w Pruszkowie, że polskie służby będą prowadzić kontrole również na granicy z Czechami.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl